Drewno Kominkowe

O firmie

drewno kominkowe suche

Produkcja drewna kominkowego

Drewno Kominkowe Premium to polska firma rodzinna obecna na rynku od ponad 10 lat. Początkowo firma działała jako niewielki skład drewna z małym magazynem i jednym samochodem ciężarowym.
Ponad 10 lat obecności na rynku w pełni zaowocowało rozwojem firmy oraz wprowadzeniem nowych technologii. Jednak podstawowe zasady rzemiosła, a także zamiłowanie i pasja nadal są w nas obecne i niezmiennie nam towarzyszą. Dzięki bardzo ciężkiej i solidnej pracy na dzień dzisiejszy posiadamy znaczący potencjał techniczny, magazynowy i transportowy, a także odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nie „spoczęliśmy jednak na laurach” odpowiadając na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie rynku i preferencje naszych Klientów, namnadal rozwijamy się i wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne dla polepszenia i ułatwienia współpracy

Poradnik

Tutaj przedstawiamy Państwu jak najefektywniej palić w kominku oraz doradzamy jakie drewno i kiedy kupować

1. Właściwości drewna

Twarde gatunki drewna palą się dłużej od innych. Najlepiej wypadają: dąb, jesion, buk, grab.

3. Suszenie drewna

Tutaj decyduje sposób ułożenia drewna, przwwiew, nasłonecznienie i zadaszenie. Drewno ułożone na ziemi w nieodpowiednim miejscu, nie od strony zawietrznej, nie tylko wolno będzie schnąć, ale będzie też pożywką dla grzybów i pleśni.

4. Zakup drewna

W sezonie grzewczym najlepiej kupować suche drewno kominkowe. Natomiast jeżeli mamy warunki do jego suszenia proponujemy zakup drewna mokrego i suszenie w odpowiednich warunkach najlepiej w drewutni. W trakcie sezonu najlepiej jest kupować drewno kominkowe suche.

więcej w elementarzu palacza drewnem kominkowym

Transport

Oferujemy dostawę drewna kominkowego naszym transportem

Firma na zdjęciach

drewno kominkowe
suche drewno kominkowe
drewno kominkow
drewno kominkow
drewno kominkow
drewno kominkow
drewno kominkow
drewno kominkow
samochód do transportu drewna
/
/
samochód do transportu drewna

Kominek nigdy nie jest lepszy niż palone w nim drewno.

Różne rodzaje drewna odmiennie zachowują się w kominku 0 niektóre tlą się i zamieniają się w duże kawałki węgla drzewnego, inne palą się szybko i intensywnie, ale wspólnym elementem jset to, że drewno musi być jak najbardziej suche suche. Gwarantuje to najwięcej ciepła i najlepsze spalanie, a także sprawia, że znacznie łatwiej jest palić drewno w sposób świadomy i przyjazny dla środowiska.

Lars Mytting autor książki Hel Wed

Kontakt

  • Komorniki k/Środy Śląskiej
  • 55-300 Środa Śląska
  • tel 880 420 410
  • E mail